معرفی دانشگاه شهید باهنر کرمان

ریاست دانشگاه: دکترمحمدعلی طاهر

دانشگاه شهید باهنر کرمان به همّت علیرضا افضلی‌پور و فاخره صبا در سال ۱۳۵۳ در کرمان تأسیس شد. این دانشگاه در جنوب شرقی شهر کرمان و در زمینی به مساحت ۵٬۰۰۰٬۰۰۰ متر مربع بنا گردید و فعالیت آموزشی خود را با پذیرش ۹۰ دانشجو در سال ۱۳۵۴ آغاز نمود. دانشگاه کرمان پس از پیروزی انقلاب به نام نخست‌وزیر شهید محمّدجوادباهنر، دانشگاه شهید باهنر نامیده شد. براساس فعالیت­های علمی چشمگیر این دانشگاه در طول 40 سال گذشته وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاه شهید باهنر کرمان را در زمره یکی از دانشگاه­های برتر ایران می­داند.

فضای آموزشی و پژوهشی دانشگاه در ابتدا 25000 متر مربع برای تعداد 5000 دانشجو در نظر گرفته شده بود، اما در حال حاضر این فضا در مجموع به بیش از 230000 متر مربع و تعداد دانشجویان به بیش از 14000 دانشجو افزایش یافته است.

دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه شهید باهنرکرمان:

ریاست دانشکده: دکترمرتضی زندرحیمی

این دانشکده از اواسط تابستان 1351، موفق شد رسماً مجوز احداث دانشکده برای رشته­های علوم پایه و فنی و مهندسی در شهر کرمان را از وزارت علوم دریافت کند و درحال حاضر یکی از بزرگترین دانشکده­های دانشگاه شهید باهنر کرمان به شمار می­رود. این دانشکده فعالیت خود را از سال تحصیلی 1355 با پذیرش 30 نفر دانشجو و به کارگیری 4 استاد و 1نفر مربی آغاز کرد و به مرور زمان به ویژه پس از انقلاب اسلامی، فعالیت­های آموزشی و پژوهشی خود را توسعه داد. دانشکده فنی در حال حاضر 132 عضو هیئت علمی دارد که 15 نفر مرتبه استادی، 23 نفر دارای مرتبه دانشیاری،80 نفر دارای مرتبه استادیاری و 14 نفر دارای مرتبه مربی می­باشند و خدمات علمی را به صورت تدریس و پژوهش ارائه می­دهند. این دانشکده در محل بلوار جمهوری اسلامی درمساحت 23643 متر مربع واقع شده؛ فضاهای احداث شده دانشکده در پردیزه افضلی پور (بلوک­های S, H1, H) جمعاً 12000 متر مربع بوده و در نتیجه فضاهای موجود در دانشکده فنی در دو مجموعه بالغ بر 35643 متر مربع می­باشد که در گرایش­های مختلف در قالب 9 گروه آموزشی ارائه می­گردد. این دانشکده در نیمسال دوم 93-92 دارای 4751 نفر دانشجو بوده که 177نفر در دوره دکتری، 929 نفر دانشجو در دوره کارشناسی ارشد (روزانه و شبانه) و 3645 نفر در دوره کارشناسی روزانه و شبانه بودند.شروع مسابقات در:

تاریخ های مهم

ورود به سیستم

کاربر گرامی، در صورتی که ثبت نام نکرده اید روی دکمه ثبت نام کلیک نمایید.
شایان ذکر است جهت شرکت در مسابقه، ارسال پروپوزال و استفاده از کلیه امکانات سایت ثبت نام ضروری می باشد.


ثبت نام

ثبت نام اولیه در سیستم برای همگان رایگان می باشد

حامیان مسابقات